Peluza Nord Iasi
Peluza Nord Iasi
Peluza Nord Iasi
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Peluza Nord Iasi

Peluza Nord Iasi
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara

In jos 
+4
eutusirestulumii
Cosmin
Dani
Admin
8 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin



Mesaje : 14
Data de inscriere : 24/02/2010

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitimeMier Mar 03, 2010 7:32 pm

Poze / Filmuleţe din afara
Sus In jos
https://peluzanordiasi.forumgratuit.ro
Dani
Admin
Dani


Mesaje : 602
Data de inscriere : 27/02/2010

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Re: Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitimeJoi Mar 04, 2010 10:07 am

Spania, Rayo Vallecano, brigada Bukaneros

"Daca fotbalul este al televiziunilor. Sa va incurajeze ele"

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara 11se0cx

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara K46o0i
Sus In jos
Dani
Admin
Dani


Mesaje : 602
Data de inscriere : 27/02/2010

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Re: Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 8:05 am



Ultima editare efectuata de catre Dani in Mier Mai 12, 2010 9:25 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Dani
Admin
Dani


Mesaje : 602
Data de inscriere : 27/02/2010

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Re: Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 8:19 am

si despre asta cred ca e cantecul

Sus In jos
Cosmin

Cosmin


Mesaje : 78
Data de inscriere : 04/03/2010
Localizare : BULARGA CITY

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Re: Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitimeMier Mar 31, 2010 1:15 pm




cel mai frumos video , a fost , este si o sa fie mereu.
Sus In jos
Dani
Admin
Dani


Mesaje : 602
Data de inscriere : 27/02/2010

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Re: Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 3:34 am

Sus In jos
Dani
Admin
Dani


Mesaje : 602
Data de inscriere : 27/02/2010

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Re: Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 7:27 pm

Sus In jos
Dani
Admin
Dani


Mesaje : 602
Data de inscriere : 27/02/2010

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Re: Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 7:33 pm

Sus In jos
Dani
Admin
Dani


Mesaje : 602
Data de inscriere : 27/02/2010

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Re: Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitimeJoi Apr 15, 2010 8:10 pm

Dani a scris:



e mai smecher ca ala de la river plate, cum sar pe-acolo pe jos. smecherrrr

Sus In jos
eutusirestulumii

eutusirestulumii


Mesaje : 267
Data de inscriere : 08/03/2010
Localizare : Iasi

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Re: Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitimeVin Apr 16, 2010 12:38 pm

SUPERB !!! TREBUIE FACUTE VERSURI !!! MAI TARE CA DALE CAVESE
Sus In jos
Bobo

Bobo


Mesaje : 56
Data de inscriere : 27/02/2010

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Incidente din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitimeMar Apr 27, 2010 3:20 pm



Shocked
Sus In jos
Dani
Admin
Dani


Mesaje : 602
Data de inscriere : 27/02/2010

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Re: Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitimeSam Mai 01, 2010 6:52 pm

Dupa ce in 2008 au fost desfiintate “Boulogne Boys” de la PSG si Faction Metz de la FC Metz, alte 7 grupari din peluzele franceze au aceeasi soarta. Prin 7 decrete ale ministrului de interne Brice Hortefeux si contrasemnate de prim-ministrul François Fillon care au fost publicate in Jurnalul Oficial, “Commando Loubard” si “Milice Paris” din Peluza Boulogne si “Supras Auteuil 1991″, “Paris 1970 la Grinta” si “Les Authentiks” din peluza Auteuil (PSG), “Brigade Sud de Nice” (OGC Nice) si “Cosa Nostra de Lyon” (Olympique Lyon) au fost desfiintate. Aceste hotarari au fost luate ca urmare a incidentelor violente la care au participat membri ai acestor grupari.
Ministrul de interne Brice Hortefeux, dupa ce a creat Divizia nationala de lupta impotriva huliaganismului si brigazile de interventie rapida, a cerut prefectilor sa ia sistematic masuri administrative de interdictie pe stadion in baza noi legi “anti-benzi” din 2 martie 2010 de la 3 la 6 luni si de 12 luni in caz de recidiva. In februarie 2010 erau 311 cazuri de interdictie pentru ca acum, dupa aparitia legii, sa se ajunga la 654 de interdictii, din care 514 administrative si 140 judiciare. Ministrul a mai declarat ca, in colaborare cu Liga si Federatia franceza de fotbal, se vor amplifica actiunile de combatere a violentei si ca o noua lege care va fi discutata in Senat in iunie va cuprinde masuri ca posibilitatea interzicerii deplasarilor pentru suporterii periculosi, obligatia prezentarii la sectie in timpul meciurilor a celor interzisi si prelungirea interdictiei.

http://www.uncoltuitatdelume.net/2010/05/7-brigazi-franceze-au-fost-desfiintate/

http://www.uncoltuitatdelume.net/2010/04/cauza-celor-din-peluza-auteuil-sustinuta-de-ultrasii-din-europa/


Boulogne Boys, Supras Auteil, Authentiks, Brigade Sud Nice.. astea 4 au facut istorie in Franta..
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Re: Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitimeLun Mai 03, 2010 9:13 am



Cincisprezece politisti si sase suporteri au fost raniti, iar 91 de persoane au fost arestate in urma violentelor ce au avut loc, sambata seara, in timpul si dupa partida Dinamo Zagreb - Hajduk Split, scor 0-0, din campionatul Croatiei a anuntat cotidianul Jutarnji List, citat de AFP.
Un politist a fost ranit grav la un ochi, probabil de un dispozitiv pirotehnic, iar un fan al echipei Dinamo Zagreb a fost impuscat in piept.
Violentele au izbucnit dupa ce politistii au intervenit pentru a-i impiedica pe suporterii formatiei din Zagreb sa mai aprinda petarde in tribune.
La finalul meciului, care a adus echipei Dinamo Zagreb titlul national, suporterii au atacat politisti in mai multe zone ale orasului Zagreb. Fanii au vandalizat cinci masini ale politiei, precum si mai multe tramvaie si autobuze.
Dintre cei 91 de suporteri arestati, 66 sunt fani ai formatiei Dinamo Zagreb.
Sus In jos
Dani
Admin
Dani


Mesaje : 602
Data de inscriere : 27/02/2010

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Re: Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitimeMier Mai 12, 2010 9:07 am

Sus In jos
Dani
Admin
Dani


Mesaje : 602
Data de inscriere : 27/02/2010

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Re: Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitimeSam Mai 15, 2010 1:36 pm

lider Grobari, Partizan
Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara 1273368560
Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara 1273397082
Sus In jos
Dani
Admin
Dani


Mesaje : 602
Data de inscriere : 27/02/2010

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Re: Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitimeDum Mai 16, 2010 4:29 pm

Olimpiakos - Paok

Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Re: Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitimeLun Mai 17, 2010 11:59 am

la filmuletul asta am gasit versurile


Que te pasa quemero, todavia seguis esperando,
Que te pasa quemero, en la quema estan todos llorando,
Van pasando los años, jugadores, tambien dirigentes
Pero no te das cuenta que el problema lo tiene su gente.
Que no alienta cuando el globo va perdiendo oooooooooh
Que no estaba cuando te fuiste al descenso oooooooooooh
Que no aguanta cuando ve a San Lorenzo,
Yo se que duele, yo se que es feo, pero a tu hinchada le faltan huevos
Sus In jos
Dani
Admin
Dani


Mesaje : 602
Data de inscriere : 27/02/2010

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Re: Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitimeMier Mai 19, 2010 11:55 am

eu stiam versuri Very Happy

schimband subiectul, inca raman prost, cand urmaresc ce se intampla prin peluzele italiene..



" Chieti promoveaza in C2 dupa SS Real Montecchio 1-2 Calcio Chieti (Italia, Serie D)

Dupa 4 ani in ligile amatoare, Chieti promoveaza “la profesionisti” in C2. 1.500 de suporteri din La curva Volpi (Irriducibili Chieti, Boys Chieti, etc) au insotit-o la meciul de la Montecchio si s-au bucurat de calificare. "


http://www.uncoltuitatdelume.net/2010/05/chieti-promoveaza-in-c2-dupa-ss-real-montecchio-1-2-calcio-chieti-italia-serie-d/
Sus In jos
Dani
Admin
Dani


Mesaje : 602
Data de inscriere : 27/02/2010

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Re: Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitimeMier Mai 19, 2010 12:12 pm

haos



In minutul 75 s-a declansat infernul in peluza Auteil si in tribuna G principalii “vinovati” fiind ultrasii din cele 2 grupari desfiintate de curand Supras si Authentiks. S-a desfasurat un mesaj “calduros” la adresa conducatorilor “Pour un stade populaire ; niquez vos mères!” in timp ce zeci de torte si fumigene au zburat spre teren, mai multe panouri publicitare au luat foc si arbitrul a fost nevoit sa intrerupa meciul pentru cateva minute.
La finalul meciului, suporterii din peluza Auteil n-au parasit stadionul, au mai ramas cca 2 ore scandand impotriva conducerii, unii dintre ei chiar intrand in teren, fortele de ordine fiind nevoite sa intervina.

http://www.uncoltuitatdelume.net/2010/05/peluzele-pariziene-protesteaza-la-paris-saint-germain-1-3-montpellier-franta-ligue-1/
Sus In jos
Dani
Admin
Dani


Mesaje : 602
Data de inscriere : 27/02/2010

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Re: Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitimeVin Mai 28, 2010 10:16 am

Argentina iar

Sus In jos
Dani
Admin
Dani


Mesaje : 602
Data de inscriere : 27/02/2010

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Re: Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitimeVin Mai 28, 2010 10:18 am

UITE ASA TREBUIE SA ARATE NISTE CAMPIONI (BOSNIA)


Sus In jos
Dani
Admin
Dani


Mesaje : 602
Data de inscriere : 27/02/2010

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Re: Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitimeDum Mai 30, 2010 1:44 pm

Interviu Banda Noantri pentru blogul CasualsSpain(apartine de un baiat din Ultras Sur).



Interviul este din 14 Ianuarie 2008. Il gasiti aici: http://casualsspain.blogspot.com/search ... ntrevistas

O referinta in Italia in ceea ce priveste cultura casual este Curva Nord laziala. Asa ca am pregatit o serie de intrebari pentru a le trimite liderului Banda Noantri pentru a cunoaste parerile sale in privinta mai multor teme.
Trebuie sa mentionez ca intrbarile au fost trimise inainte de asesinatul lui Gabriele Sandri, membru Banda Noantri, si de aceea nu este nicio referinta in intrebarile mele despre aceasta intamplare (desi putea sa scrie ce vroia la sfarsitul interviului).

Zgarcit in cuvinte (la unele intrebari chiar nici nu a raspuns), dar cu siguranta unele raspunsuri vor naste controverse printre cititori.
Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Banda%2Bnoantri%2B2

Inainte de a intra din plin in interviu, multumesc pentru ca ai acceptat sa ne raspunzi. Pentru ca vizitatorii nostri sa aibe o idee despre persoana ta, ai putea sa ne spui de cand ai legaturi cu Curva Nord si cati ani ai?
- Am 34 de ani, si merg in Nord din 1987.

De cand incepe pasiunea ta pentru Lazio?
- Din totdeauna! Ador Roma si istoria sa. Lazio este prima echipa a capitalei, cum as fi putut sa-i aleg pe secunzi (AS Roma).

Ce te a impulsionat sa intri in Curva Nord?
- Aveam 13 ani in epoca cand am inceput sa merg in peluza, era logic sa aleg sectorul cu cei mai multi tineri.

Daca nu ma insel, faci parte din Banda Noantri? E adevarat?
- Da, sunt unul dintre cei 5 baieti care au fondat grupul.

Cand s-a nascut si care a fost motivul ce a stat la originea nasterii grupului Banda Noantri? Din cate imi aduc eu aminte a fost undeva prin 2000. E adevarat?
- Multi au impresia ca a fost in 2000 pentru ca era sezonul 00/01, dar grupul apare in ianuarie 2001, la meciul Lazio-Napoli.

Chiar daca nu aveti multi ani ca grup la activ, ati avut parte de o dura represiune din partea politiei. Anul asta ati reluat activitatea dupa un an de "pauza fortata". Care au fost cele mai nedrepte masuri luate impotriva membrilor grupului?
- Banda Noantri este un grup de nu mai multi de 50 de membri. Faptul ca suntem putini si toti prieteni, ne permite sa trecem peste toate momentele dificile. Banda Noantri exista oficial intre 2001 si 2003, dar intre denuntii si "diffide", grupul nu a vazut mai mult de 10 meciuri in efectiv complet.

Banda Noantri face din casualism un semn de identitate al gruplui. Nu stiu daca se intampla in Italia la fel ca in Spania, dar in Spania sunt persoane pentru care casual inseamna o simpla pozitie estetica, exista inclusiv membri al unor grupuri non-violente ce se considera casuals. Ce parere ai despre situatia asta? Se intampla la fel in Italia? Crezi ca casual este o simpla chestiune estetica?
- Total gresit. Banda Noantri e Banda Noantri, si nu un grup casual. Ne place sa ne imbracam bine, dar asta nu inseamna ca urmam miscarea casual.
Trebuie sa tinem cont ca Stone Island, Tacchini, Fila, Armani...sunt branduri italienesti, deci pentru noi sunt branduri cu care ne imbracam des.

Crezi ca casual reprezinta o alta cultura urbana sau doar o simpla ramificatie a fenomenului hooligan?
- In Anglia a fost o evolutie a huliganismului, iar in restul Europei este o moda intre membrii de peluza.

Care sunt pentru tine bazele culturii casual?
- Anonimatul, fara material si fara bannere.

In afara de Banda Noantri, gasim alte grupuri in Nord (corecteaza-ma daca gresesc) ce urmeaza fenomenul casual, cum ar fi Distinti Saluti Romani, In Basso a Destra, Esse Esse Elle, Black Shirts & White Shoes...De cand exista acest fenomen in nordul lazial? Ce importanta au aceste grupuri in peluza voastra?
- In Basso a Destra e un grup nou format din baieti tineri, celelate sunt bannere facute de baietii din grup, pentru grup.
Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Banda%2Bnoantri%2B5

Crezi ca aceasta prezenta a grupurilor legate de cultura casual este o evolutie logica in nordul lazial? Ma refer la faptul ca mereu s-a considerat peluza laziala (impreuna cu cea veroneza) ca una dintre peluzele cu cele mai mari influente englezesti, de fapt chiar sunteti in relatii bune cu baietii de la Chelsea.
- Cum am spus mai sus, fenomenul casual englezesc este o moda in peluze, deci si in Curva Nord.

Se dezvolta cultura casual in peluzele din Italia intr-o forma serioasa si consecventa sau doar se cade in stereotipuri?
- Nu exista nicio peluza italiana casual, exista doar grupuri care se apropie mult de aceasta cultura, mai ales cand merg in vreo deplasare.

Ai putea sa mentionezi un grup italian legat de aceasta cultura in afara peluzei laziala?
- Verona, Roma...
Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Banda%2Bnoantri%2B4

Continuind pe tema casualismului, care sunt grupurile britanice ce ti-au atras atentia, atat dintr-o pozitie de admiratie cat si dintr-o pozitie de ura?
- Dintre firmele britanice imi plac: Porthsmout pentru stilul lor, M. UTD pentru ca sunt numerosi, Liverpool pentru reputatie, si QPR pentru faptul ca din Anglia tin cu echipa de pe Loftus Road.
Imi plac mai putin: West Ham pentru ca traiesc din mit, Millwall pentru ca nu as putea trai niciodata intr-un loc atat de murdar si urat; Chelsea pentru ca sunt inamicii numarul unu al celor de la QPR.

Este indubitabil ca aparitia cartilor in care se povestesc actiunile grupurilor englezesti, chiar si viata unor membri, a servit pentru a crea o idee mai corecta despre casual. Chiar si asa, nu crezi ca exista mult senzationalism in publicarea acestor carti si ca unii au vazut o oportunitate economica in publicarea experientelor personale? Ce carti ai recomanda cititorilor nostri?
- Cartile editurii Bogalo. In particular cea care vorbeste despre Porthsmout, Manchester City, si Scally de Andy Nichols de la Everton. Deasemenea si cartea "Casuals".

Crezi ca se poate disocia violenta de cultura casual?
- Sunt grupuri ce se definesc casuals dar apoi nu sunt violente.

Care sunt brandurile de care te simti mai atasat? Adevarul e ca in Italia o aveti destul de usor pentru ca multe branduri mitice in cultura casual provin din tara ta...
- Imi plac mai multe marci, mai ales cele italienesti

Si in ce priveste aparenta, optezi pentru un stil clasic, avangardist, retro in functie de situatie, sau ai un stil precis indiferent de situatie?
- Depinde de epoca, n-as sti sa iti spun.
Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Banda%2Bnoantri%2Bcorteo

Care este articolul vestimentar din sifonierul tau pentru care simti o mai mare predilectie?
- Adidasi, sepci...

Adidasii tai preferati?
- Spun Adidas pentru faptul ca celelalte marci sunt in functie de epoca, in timp ce adidasii germani nu au lipsit niciodata din vestiarul meu.

Exista vreo marca anume, fie de origine italiana sau nu, ce se impune intre italienii amanti ai culturii casual si sa nu fie comuna printre casualii din afara Italiei?
- Sergio Tacchini, Fila...

Care a fost nebunia cea mai mare pe care ai facut-o pentru a-ti achizitiona un element vestimentar? Ma refer la o cheltuiala mai mare...
- Nu stiu, nu imi amintesc. Imi place sa ma imbrac bine si cheltuiesc multi bani pe haine.

Daca din punct de vedere cultura casual este bine definita, nu asa se intampla si cu muzica. Cel putin asta este parerea mea. Crezi ca muzica muzica este o parte indispensabila din cultura casual? Care sunt stilurile sau grupurile tale muzicale favorite?
- Imi place muzica rock din anii 80/90 cum ar fi Ramones, Rancid, Cookney Reject...Urasc Rapul si muzica de discoteca.

Revenind la actualitatea grupului Banda Noantri...Acum putin timp s-a scris in presa despre incidentele de la Roma si Bucuresti intre fanii celor de la Dinamo Bucuresti si Lazio. Ce poti sa ne spui despre cele intamplate la Bucuresti? Se pare ca a fost o etapa destul de dura pentru grup...
- Nu erau baieti din grupurile din nordul nostru.

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Banda%2Bnoantri%2B3

Despre aceste incidente, in special cele ce au avut loc la Roma, s-au auzit multe critici pentru folosirea cutitelor. Ce parere ai vizavi de folosirea armelor?
- Cred ca o intepatura in fund e mai putin periculoasa decat o bata in cap. Am auzit codamnarea in ce priveste folosirea cutitelor, venita din partea unor baieti ce folosesc sticle sparte si bate de beisbol. Astea fiind spuse, eu personal nu le folosesc dar stiu ca fac parte din joc si de asta le accept, daca nu, ramaneam in casa. Cine vrea sa se puna impotriva lazialilor stie ce il asteapta, daca nu, sa ne lase in pace.

Nu este ceva necunoscut faptul ca italienii sunt cunoscuti drept "cutitari". Nu incerc sa ascund folosirea cutitelor de catre italieni, dar se pare ca unii au memoria scurta (cazul englezilor) sau cand sunt altii cei ce folosesc cutite sau alte arme, exista o liniste complice si destul de ipocrita. Pentru ca folosesc arme si englezii, germanii, polonezii, rusii, olandezii...
Restul Europei nu ma intereseaza. Repet: cine vrea sa se puna in contra noastra, stie ce il asteapta...Nu se poate provoca pe cineva si apoi sa-i spuna cum trebuie sa lupte. Italia nu este Anglia sau Polonia, noi avem o cultura de strada.

In Spania au ajuns zvonuri despre existenta unui pact de no agresiune la derbiuri intre curva nord si curva sud romanista. E adevarat?
- Pentru un timp asa a fost, dar a durat putin... Din fericire!!
Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Banda%2Bnoantri%2Bfiamma

Printre amicitiile voastre gasim grupuri de la Inter, Verona, Triestina, Chelsea si Chieti. Cand se nasc aceste amicitii aproximativ?
- In epoci diferite. La baza lor este politica. Cu Padova, Catania, Arezzo, Varese, etc...nu avem conflicte. Sa spunem ca lazialii care se intalnesc cu alte grupuri de dreapta ce nu le sunt ostile, ii lasam in pace.

Evident nu putem sa uitam prietenia ce s-a dezvoltat de-a lungul anilor cu Ultras Sur si Brigadas Blanquiazules. Ce parere ai despre aceste grupuri? Crezi ca sunt pozitive intr-un fel pentru Curva Nord aceste prietenii?
- Cu Ultras Sur nu se mai vorbeste despre o infratire, ci de o prietenie adevarata. Dupa cateva vizite reciproce, s-a nascut o puternica prietenie intre mai multe persoane, atat de puternica incat este cel mai autentic in acest moment pentru Banda Noantri.
Cu cei de la Español nu mentinem nicio relatie, ei se relationeaza cu IRR, nu am schimbat prea multe cuvinte cu ei, cu exceptia celor de politete. Personal sunt fericit de aceasta prietenie, pentru ca din Spania imi place Español si ma uit la meciurile lor, ca si cum ar fi a doua mea echipa.

Continuind cu prieteniile si dupa parerea ta, sunt determinate strict din punct de vedere politic?
- In principiu pentru stima si respect, dar niciodata n-am putea sa ne infratim cu rosii.

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Banda%2Bnoantri%2Blivorno

Iti numesc o serie de echipe cu ale lor suporteri si cateva vorbe din partea ta:
Juve: - Buni
Livorno: - Vorbesc mult dar nu valoreaza nimic in realitate
Atalanta: - Fantastici
Napoli: - As avea nevoie de 100 de pagini pentru a explica
Brescia: - Buni, dar cei din Bergamo sunt si mai buni
Milan: - Cei mai duri din istorie, acum sunt o gluma
Bolonia: - Imfami si tradatori
Genoa: - Baieti duri si periculosi
Sampdoria: - Nu sunt nimic

Exista o puternica rivalitate cu grupuri din strainatate ca cei de la Arsenal, Marselle si Atletico Madrid. De unde vin aceste rivalitati?
- Cu Atletico ura se datoreaza pentru ca ei ii urasc pe prietenii nostri de la Real Madrid. Cine sunt impotriva lor, sunt si impotriva noastra.
Cu Arsenal, nimic, i-am atacat in 2001 cum am ataca orice mob englez.
Celor din Marselle le-am luat bannerul Ultras si ii uram pentru ca sunt rosii si metisi.

La nivel general, in ce stadiu se afla Curva Nord dupa arestarile unor lideri in vara trecuta?
- La minimie istorice. Din 2003 pana acum, a avut 20 de detinuti si foarte multi "diffide". Provoc pe oricine sa reuseasca sa fie la nivel maxim in aceste conditii.

De unde se naste pasiunea ta pentru tatuaje?
- De pe strada...

Vreo recomandare pentru a se tatua in Italia?
- Italia este plina de buni tatuatori.

Si pentru a bea cateva beri si vedea femei frumoase in Roma?
- Campo de Fiori si Trastevere. Daca vreti sa beti bere printre baieti de la Lazio puteti merge la Excalibur Pub in Piazza Vescovio.
(Cosmin ....)

Ai fi vrut sa te nasti in alta epoca sau in alt oras?
- Daca as pleca din Roma, m-as duce la Madrid. Un oras frumos, oameni buni, mancare buna si femei frumoase...
In alta epoca...mi-ar fi placut sa traiesc anii 50 americani.

Nimic mai mult din partea mea. Iti multumesc pentru ca ai acceptat sa raspunzi la acest interviu...
- Va multumesc tutror. Sa va purtati bine.
Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Banda%2Bnoantri%2B8
Sus In jos
Dani
Admin
Dani


Mesaje : 602
Data de inscriere : 27/02/2010

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Re: Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:36 pm

Sus In jos
Dani
Admin
Dani


Mesaje : 602
Data de inscriere : 27/02/2010

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Re: Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitimeMar Iun 01, 2010 11:45 am

Bordeaux.. "ce soir encore le sud va chanter"



si filmat de la distanta, cum se aude..

Sus In jos
Dani
Admin
Dani


Mesaje : 602
Data de inscriere : 27/02/2010

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Re: Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 4:50 pm

devotament

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara 28212149710371171013576

Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara 38842108022642584796100
Sus In jos
Continut sponsorizat





Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara Empty
MesajSubiect: Re: Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara   Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara I_icon_minitime

Sus In jos
 
Poze / Filmuleţe / Articoloe din afara
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Poze / Filmuleţe comice
» Poze / Filmuleţe / Articole din ţara
» poze Materiale
» Poze de album

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Peluza Nord Iasi :: ULTRAS (poze, filmuleţe, cântece)-
Mergi direct la: